הקמת בלוג וורדפרס פרטי

הקמת בלוג וורדפרס פרטי

אנשים רבים רוצים להקים אתר גם ללא כל מטרת רווח, ובוודאי שלא בטווח הקצר. הסיבות לכך יכולות להיות רצון לכתוב בלוג אישי ובו סיפור חיים, העברת מסרים ודעות אישיות או רצון לעסוק בתחום מסוים, לפתח אותו ולחלוק אותו עם העולם. אחת הפלטפורמות הפופולאריות ביותר להקמת אתר שכזה היא וורדפרס, וזאת בשל היתרונות הרבים שלה.

היתרונות של פלטפורמת וורדפרס

  • תפעול נוח – תפעול אתר אינטרנט המבוסס על וורדפרס אינו דורש מאמץ רב, ואת רוב הידע כיצד לעשות זאת אפשר לקבל דרך האינטרנט או בעזרת הדרכה קצרה. הרעיון העומד מאחורי הפלטפורמה הוא נוח מאד, ולכן קל להוסיף תכנים חדשים לאתר ולבצע שינויים קלים גם ללא עזרה מקצועית.
  • עלות נמוכה – עלות הקמת אתר וורדפרס נמוכה יחסית לאתרים חדשים, ופעמים רבות גם לא תדרוש כל עלות, למי שמוכן ללמוד בעצמו ולהקים את האתר שלו לבד. המעוניינים באתר שאינו מורכב לשם שימוש פרטי, ימצאו כי עלויות ההקמה נוחות ונמוכות.
  • אפשרויות העיצוב – ישנם שלל עיצובים בתוך פלטפורמת וורדפרס הפתוחים לשימוש חופשי, וכמו כן אפשר לרכוש תבנית מעוצבת בעלות נמוכה. במקרה של רכישת תבנית, כדאי לפנות לאיש מקצוע לצורך שילוב באתר, אך אפשר למצוא עיצובים יפים גם בלי להסתבך מבחינת הפיתוח.
  • תוספים חינמיים – אחד הרעיונות של וורדפרס הוא שישנה אפשרות להוסיף תוספים חינמיים שונים, שיכולים להיות יעילים לתפעול האתר. אחד התוספים, לדוגמה, הוא תוסף שעוזר לקדם את האתר ובודק אם התוכן שלו יעיל לקידום, וכמותו ישנם אלפי תוספים שיכולים להיות יעילים.
  • אפשרות לקדם את האתר – גם אם הבלוג שלכם פרטי ואינו מיועד למכירות או לקידום עסקים, ייתכן מאד שתרצו לקדם אותו ולהגיע לקהל רחב יותר. וורדפרס מאפשר לכם לעשות זאת בזכות קלות הכנסת התכנים, עליית האתר המהירה והתיאורים השונים של התוכן.

חיבור האתר למדיה החברתית

בעת הקמת בלוג וורדפרס, כדאי לחבר אותו לרשתות החברתיות שאתם מחוברים אליהן, ובמיוחד אם יש לכם דף עסקי. חשוב לציין כי גם אם אתם "רק" רוצים להעביר רעיון ייחודי משלכם או אפילו לעסוק בנושא שאינו ייחודי, אתם בוודאי רוצים להגיע לקהל הרחב, ולכן חשוב שתחברו את הבלוג לרשתות החברתיות הרלוונטיות. כמו כן, תוכלו לשתף כל פרסום שיכנס לבלוג ברשת החברתית, וכך להביא יותר גולשים לאתר שלכם.

במה יכול לעסוק הבלוג שלכם?

כל נושא שמעניין אתכם ושאתם רוצים לחלוק עם אחרים יכול להפוך לבלוג. היתרון של בלוג הוא היכולת שלכם להגיע עם הנושא שמעניין אתכם לעוד אנשים, לחלוק את המחשבות ואת הרעיונות שלכם, והוא טוב גם למקרה בו אתם בעצמכם רוצים לשמור את הזיכרונות שלכם – כמו יומן.

גלישה קצרה באינטרנט תראה לכם שישנם אינסוף נושאי בלוגים, בכל נושא אפשרי. בלוגים רבים העוסקים בתחום האוכל – חלקם מציעים לגולשים מתכונים סביב נושא מסוים, חלקם כלליים וחלקם מתרכזים בביקורות על אוכל ועל מסעדות. נושא פופולרי נוסף הוא תחום המוזיקה: בלוגים אלו יכולים לעסוק במוזיקה בעברית או בשפות זרות. הם יכולים להעביר ביקורת או לעסוק בהערצה ללהקה או לזמר, וכן לסקור מגמות וז'אנרים. כך גם בתחומי התרבות למיניה – רבים צורכים תרבות מסוג זה או אחר, ובלוגים שכאלה בדרך כלל יתרכזו בתחום אחד, כמו ביקורת תיאטרון, ספרים או סרטים. ישנם גם בלוגים המוקדשים ליצירה אחת (כמו סדרת טלוויזיה, למשל), ומתעמקים בה מכל כיוון אפשרי.

ישנם בלוגים רציניים ביותר, שהנושא המרכזי שלהם הוא פוליטיקה. לעתים מדובר בבלוגים מצד אחד או אחר של המפה הפוליטית, ולעתים בבלוגים העוסקים בסקירה ובניתוח של מה שקורה בפוליטיקה. גם הנושאים החברתיים אינם נזנחים בעולם הבלוגים, וישנם בלוגים חברתיים כמעט על כל נושא. גם תחום המשפחה ובפרט ההורות זוכה לפעילות נרחבת, ואפשר למצוא בלוגים המיועדים להורים, כשאלו מתחלקים לרוב בין אלו שמיועדים לגיל הרך לאלו של מתבגרים.

חשיבות אחסון האתר בחברה וותיקה ויציבה

גם כאשר אתם מחליטים להקים לעצמכם בלוג, אתם צריכים להבין כי מדובר בחלק מהחיים שלכם ודבר משמעותי, ולכן חשוב שתדאגו לאחסן אותו בצורה הטובה ביותר. חברת אחסון וותיקה ויציבה תוכל להעניק לכם שירות מצוין. היא תדאג לכך שהאתר שלכם יעלה לאוויר כראוי ושלא יהיו נפילות או העלמות של מידע מתוכו. עלות האחסון אינה גבוהה בכל מקרה, ולרוב עדיף להשקיע קצת יותר כדי להבטיח את איכות האתר.

דבר איתנו: 1-800-222-606