עיצוב אתר וורדפרס

עיצוב אתר וורדפרס

עיצוב אתרים הוא תחום מרתק מאד, אשר נועד לתת מענה לא רק לסוגיית האסתטיקה של האתר, אלא גם לשפר את חווית הגלישה. מעצבי אתרים הם בעלי מקצוע בעלי רקע בתחום העיצוב והתכנות ומבינים את הפסיכולוגיה של האתר.

רגע לפני שאתם ניגשים לבנות את האתר שלכם, כדאי שתדעו כי הגולש מחליט תוך שניות ספורות אם להמשיך את הגלישה באתר או לא. לכן ישנה חשיבות גבוהה לנראות האתר, לקצב העלייה של התכנים ולהעברת מסר מדויק. ככל שהגולש מבין מהר יותר לאן הגיע ומה יוכל לעשות באתר, כך יהיה לו קל יותר להחליט להישאר באתר ולהמשיך לגלוש בו. את התוצאה הזו תשיגו בעזרת עיצוב מקצועי.

גורמים בהם יש להתחשב בעת עיצוב האתר

  • מטרת האתר – ישנם סוגים רבים של אתרים, וחשוב להבין מה המטרה של האתר לפני שמתחילים לעצב אותו. למשל, ישנם אתרי מכירות אשר המטרה שלהם היא ממכר אונליין ללא התערבות המוכרים, וישנם אתרים אשר רוצים לייצר רשימת תפוצה. כל אתר יעוצב בצורה שונה המתאימה לצורך שלו.
  • הצבעים של החברה – רוב החברות מגיעות לביצוע עיצוב אתר וורדפרס לאחר שכבר עברו הליך מיתוג, ואז המעצב יתחשב בחומרים הקיימים, לרבות הצבעים והלוגו, וישלב אותם באתר החדש. במקרה בו לא התבצע הליך מיתוג, אפשר וכדאי לבצע אותו במקביל לבחירת עיצוב האתר.
  • הכוונת הגולש לפעולה הרצויה – אחת המטרות של העיצוב היא לכוון את הגולש לבצע את הפעולה הרצויה. לשם כך ישתמש המעצב בחצים, בסכמות ובכל אלמנט אחר שיוביל את הגולש למקום הרצוי.
  • השארת רושם על הגולש – אתר וורדפרס מעוצב יכול להשפיע על ההחלטה של הגולש ליצור קשר עם מי שנמצא מאחורי הקלעים. העיצוב חייב להיות מרשים, ולשם כך הוא אינו צריך להיות עמוס אלא פשוט, מדויק ומכוון לפעולה (תכנון עיצוב שכזה דורש מקצועיות רבה).
  • יצירת חווית גלישה מהנה – חווית גלישה טובה אינה דבר של מה בכך בעולם הדיגיטלי, בו כל גולש נחשף מדי יום לאלפי גירויים. התפקיד של עיצוב אתר האינטרנט הוא ליצור חוויה מהנה שאינה מעייפת, ולעודד את הגולש להישאר באתר זמן רב מתוך עניין, כמובן.

עיצוב אתר איננו עניין לחובבנים

במיוחד כאשר מדובר באתר עסקי שאמור לשמש את מי שנמצא מאחוריו, לעבוד עבורו ולהוביל לרווחים, אי אפשר להשאיר את תחום העיצוב לחובבנים. מעצב אתרים מקצועי יבין את הצורך של החברה ואת אופי הגלישה ברשת, וישלב בין השניים כדי ליצור את האתר המרשים ביותר וחשוב לא פחות – היעיל ביותר.

לעתים, ישנה מחשבה כי אלמנטים רבים באתר או אלמנטים חדשניים יובילו לתגובה של הגולשים. בפועל, אפשר לראות כי ישנם אתרים רבים שמעוצבים בטעם טוב, שמתאימים למיתוג החברה ושנראים בסך הכל "פשוטים", אך הגלישה בהם נעימה ונוחה. אלו בדרך כלל האתרים אשר מצליחים ליצור את התגובה הטובה ביותר מהגולשים, ואין זה אומר שמלאכת העיצוב הייתה קלה אלא שבוצעה במקצועית ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. במקרה בו האתר מיועד לעסק, מומלץ לפנות רק למקצוענים בעלי ניסיון בתחום.

בחירת מעצב לאתר שלכם

עיצוב אתר וורדפרס מתחיל ממעצב אתרים, כאשר מומלץ מאד שיעבוד בשיתוף פעולה עם בונה האתר כבר מתחילת הדרך. קל יותר לתכנן אתר טוב ולבנות אותו לשביעות העסק מאשר לבצע תיקונים לאחר שהוא באוויר. לכן, יש למצוא מעצב אשר יודע לעבוד בשיתוף פעולה עם בונה האתר (אפשר למצוא חברה בה ישנו צוות מקצועי שנותן מענה לכל דרישות הקמת האתר), שיהיה מנוסה בעיצוב אתרי וורדפרס ושיהיה קשוב לבקשות השונות ממנו.

אם יש לכם עסק ועוד אין לכם אתר או אם האתר שברשותכם אינו חדשני, מעוצב ומתאים לחוויית הגלישה במכשירים הסלולריים – זה הזמן להתחיל לתכנן אתר חדש ולשים דגש על עיצוב שישאיר רושם על הגולשים, ובעיקר – שיוביל אותם לעסק שלכם, כך שיהפכו ללקוחות.

דבר איתנו: 1-800-222-606